Menü Kapat

Yaban Arısı

Yaban Arısı Afiş

20 yıl sonra yeniden bir araya gelen biri işkenceci ve biri kurban olan iki lise arkadaşının birbirlerinden bağımsız değişen hayatlarında ortak eklemlenen problemleri çarpıcı bir dille konu ediniyor. 

Heather okuldayken, gözlüklü, özgüvensiz bir geç kızdır ve bir kabadayı çetesinin mağdurlarından biridir. Şimdi, 20 yıl sonra, lüks bir evde yaşayan zengin bir kadın haline gelmiştir. Heather’ın şimdiki hayatı eski hayatı ile keskin bir kontrast içindedir. En yakın arkadaşı olan Carla, 7. Sınıfın sonunda Heather’ın en azılı işkencecilerinden biri olmuş ve okul yılları boyunca onun korkuyla yaşamasının en büyük sebebi haline gelmiştir.

Carla ise okulu terk ettikten hemen sonra hamile kalmış, kendisinin iki katı yaşında vasat bir adamla yaşamaya başlamış ve çok yakın zamanda 5. çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Heather okul yıllarından beri görmediği Carla ile bir buluşma ayarlar. Bu buluşma böbürlenmek için ayarlanmış bir buluşma değildir. Heather, Carla’ya para dolusu bir çanta ve şaşırtıcı bir iş teklifi ile gelecektir.

“Yaban Arısı” hayatta bir insanın zorda kaldığında her şeyi yapabileceğini, çekilen acıların yıllar sonra dahi olsa insan psikolojisindeki etkilerini ve dengelerin zaman içerisinde tam tersine dönebileceğini, zaman zaman komik zaman zaman ise sert bir dille seyirciye anlatıyor.

Yaban Arısı Yazarı ; Morgan Lloyd Malcolm

Morgan

Yaban Arısı Yönetmeni ; Levent Aras

Levent Aras

1981 İzmir doğumlu olan sanatçı, 9 EYLÜL Üniv. GSF Oyunculuk Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. 2005 yılından bu yana BURSA DEVLET TİYATROSU ve İSTANBUL DEVLET TİYATROSU’ nda birçok oyunda rol alan ve yönetmen yardımcılığı yapan sanatçı, oyunculuk kariyerine bir de 2008 yılında LİONS TİYATRO ÖDÜLLERİ – TEK KİŞİLİK PERFORMANS ÖDÜLÜ’ nü eklemiştir. 2010 yılında kadrosu ERZURUM DEVLET TİYATROSU ‘ na atanan sanatçı, burada SANATÇI, MÜDÜR, REJİSÖR VE OYUNCU olarak çalışmıştır. 2015 yılında Devlet Tiyatrosunda yönettiği bir oyun LİONS TİYATRO ÖDÜLÜ’ne layık görülmüştür. 

YÖNETTİĞİ OYUNLAR

ANLATILAN SENİN HİKÂYENDİR ERZURUM DEVLET TİYATROSU Yazan: Cengiz Toroman

YAŞLI KUKLACI ERZURUM DEVLET TİYATROSU  Yazan: Ahmet Somers

NASREDDİN İNADIN SONU ERZURUM DEVLET TİYATROSU Yazan: Özer Tunca

ORTAK CİNAYETİN SUÇ DUYURUSU ERZURUM DEVLET TİYATROSU Yazan: Ege Kızık

CİMRİ BURSA EKİM SANAT TİYATROSU Yazan: Moliere YAŞAR NE
YAŞAR NE YAŞAMAZ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ / SARIYER TİYATRO FESTİVALİ Yazan: Aziz Nesin

ARABESK BEYKENT ÜNİVERSİTESİ / SARIYER TİYATRO FESTİVALİ
Yazan: Sabahattin Ali

YAĞMUR ADAM BEYKENT ÜNİVERSİTESİ / SARIYER TİYATRO FESTİVALİ Yazan: Barry Marrow

DELİ BAYRAMI BEYKENT ÜNİVERSİTESİ / SARIYER TİYATRO
FESTİVALİ Yazan: Turgut Özakman

BEN ÖLÜRSEM ARKAMI KİM TOPLAR TİYATROMADAN Yazan: Ömer Naci Topçu

YABAN ARISI Yazan: Morgan Lloyd Malcolm

Oyuncular

Tuğçe Mine Aktulay Çakır

Tuğçe Mine Aktulay Çakır

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra yabancı dil eğitimini tamamlamak üzere İngiltere’ye gitti. 2007 yılında yurda dönen Çakır, aynı yıl Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda İleri Oyunculuk Yüksek Lisans programına başladı. İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak kariyerine başlayarak “Bir Şehnaz Oyun” ve “Çayhane” oyunlarında yer aldı. 2010 yılında İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamladı. Ara vermeden Maltepe Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktorasını tamamlayıp, 2014 yılında Dr. unvanını aldı. 2015 yılından beri Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası akademik çalışmalarının yanı sıra Kes ve Kaç, Bir Şehnaz Oyun, Çayhane, Hıyarapol adlı oyunlarda oyuncu olarak görev almış; Macbeth, Boş Şehir, Uyarca, Buradaysak Farkında Mısınız?, Everyman, Peynirli Yumurta, Görünmeyen ve Korku adlı oyunların yönetmenliğini yapmış, 2018 yılında Altsahne’yi kurmuştur. 2019 yılında, Altsahne’nin ikinci prodüksiyonu olan “Yaban Arısı”adlı oyunda “Carla” karakterini canlandırmaktadır.

Melike Durak Aras

Melike Durak Aras

1985 yılında İzmir-Karşıyaka doğumlu olan sanatçı, 2004 yılında kazandığı Hacettepe Üni. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden 2008 yılında mezun oldu. Profesyonel oyunculuk kariyerine 2009 yılında Bursa Devlet Tiyatrosu’nda başladı ve 2010 yılında Erzurum’a gitti. 2016 yılına kadar Devlet Tiyatrosunda birçok oyunda rol almış, koreograflık ve yönetmen yardımcılığı yapmıştır. Erzurum Atatürk Üniversitesi GSF Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Devlet Tiyatrosu ve Konservatuarda bazı oyunların hareket ve dans düzenlerini üstlenmiştir. 2014 yılında kariyerine, 14.direklerarası seyirci ödülleri En İyi Koreografi Ödülünü eklemiştir. Bunun yanı sıra 2018-2019 sezonu İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda ‘Alyoşa’ adlı oyunda oynamaktadır.