Menü Kapat

Hakkımızda

Yaban Arısı

“Altsahne” 2018 yılında Tuğçe Çakır ve eşi Ali Çakır tarafından kuruldu. 

Oyuncu kadrosunda Tuğçe Çakır, Melike Durak Aras, Levent Aras, Kerim Ürün, Zeynep Aytekin, Asena Yıldırım ve İsmail Nadir Bilgili; teknik kadroda ise Anıl Akagün, Devrim Kabacaoğlu, Elif Görmez, Ebru Yürek ve Furkan Beşbudak yer almaktadır. 

İlk prodüksiyonları, Eylül 2018’de Stefan Zweig’in ünlü romanından uyarlanan “Korku”yu Türkiye’de ilk kez sahnelemişlerdir. İkinci prodüksiyonları, İngiliz yazar Morgan Lloyd Malcolm’un yazdığı “Yaban Arısı” ile Mart 2019’da ilk gösterimini yapmışlardır. ‘Korku’ ve ‘Yaban Arısı’ gösterimlerine devam etmektedir. Altsahne’nin 3. prodüksiyonu ise Uluç Esen’in yazıp yönettiği “Sekreter” adlı oyundur. Oyun 13 Ekim 2019’da Moda Sahnesi’nde prömiyer yapmıştır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı, Oyunculuk Sanat Bölümü, özel yetenek sınavlarını okulun “Altsahne“sinde yapar.  Altsahne’nin Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Tuğçe Çakır 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı, Oyunculuk Sanat Bölümü’nü kazanmıştır. Bu başarı kendisinin hayatında unutamayacağı bir dönüm noktası olmuş ve kurduğu tiyatroya bu nedenle “Altsahne” adını vermiştir.