Menü Kapat
Yaban Arısı Afiş

Heather lise yıllarında gözlüklü, özgüveni olmayan ve okulun baş belası, kabadayı çetelerinden birinin mağduru olan bir genç kızdır. Carla ise Heather’ın en büyük işkencecilerinden biridir. Heather Carla’yı en yakın arkadaşlarından biri sanmaktadır ancak Carla’nın, Heather’a yaptığı tek şey onun okul hayatını berbat etmek ve korku dolu anlar yaşamasına sebep olmaktır… Okul hayatı Carla yüzünden mahvolan Heather yıllar sonra, lüks bir yaşam süren, varlıklı bir kadın haline gelir. 

Carla ise okul hayatını sonlandırdıktan hemen sonra hamile kalır. Aralarındaki yaş farkının olukça fazla olduğu bir adamla yaşamaya başlar ve peş peşe çocuk sahibi olur. Heather yıllardır görüşmediği arkadaşı Carla ile bir buluşma ayarlamak ister… Bu buluşma ikilinin yaşamlarındaki farkı gün yüzüne serip, kimin kimden üstün olduğunu göstermek için değildir, tüm bunların aksine altında çok farklı bir neden yatmaktadır. Carla ile buluşan Heather, ona reddemeyeceği bir teklif ve bir çanta dolusu para sunar… 

“Yaban arısı, önce avını sokup paralize eder, sonra onu inine götürür ve üzerine yumurtalarını bırakır. Yumurtalar; avın iç organlarından beslenirken yaşamsal organlarına dokunmazlar; dolayısıyla avlanan hayvan ölmez çünkü yumurtaların erginleşmesi için avın ‘canlı’ kalması gerekir… Yumurtalar erginleşince de avı terk eder ve av ölür…”  

Morgan Lloyd Malcolm’un kaleme aldığı, Levent Aras’ın yönetmenliğini üstlendiği “Yaban Arısı”nın oyuncu kadrosu Melike Durak Aras ve Tuğçe Aktulay Çakır’dan oluşuyor. Oyunun oynanacağı salona girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk şey dekor ve dekorla uyumlu ışıklar oldu. Dekorun “Yer altı” temasını tam anlamıyla yansıtması ve verilmek istenen ambiyansın biz izleyicilere geçmiş olması oyunu başarılı kılan etkenlerden biri. Diğer yandan oyunun hikayesine değinecek olursak bir insanın acı eşiği nedir? Dayanıklılığı hangi ölçüdedir? Veya en zor anında insan nelere sarılır? gibi benzeri sorularla baş başa kalmanızı sağlayan ve soruların cevaplarını etkileyici bir akışla gözler önüne seren oyun, oldukça çarpıcı ve 70 dakika boyunca soluksuz izleyeceğiniz bir intikam hikayesini konu ediniyor. Ayrıca dekor ve konuyu çok güçlü bir şekilde destekleyen Oyuncuların profesyonelliği, kostüm ve müziklerinde hikayeyle oldukça bağdaşmış olması izleyenleri oyunu seyretmekten çok yaşamaya davet ediyor…  

Farklı ve etkileyici bir oyun seyretmek istiyorsanız arkanıza yaslanın ve “Yaban Arısı”nın  hikayesine ortak olun… Eminim oldukça şaşıracaksınız. Şimdiden iyi seyirler!

Kaynak: https://www.soylentidergi.com/bu-bir-ari-kapani-yaban-arisi-oyun-tanitimi/

Benzer Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Posted in Alt Sahne, Yaban Arısı