Korku 05
Basından,  Korku

BirGün | Korku, 7 Kasım’da Kadıköy Theatron’da

Stefan Zweig’in yazdığı, Elodie Menant’ın tiyatroya uyarladığı ‘Korku’, 7 Kasım Çarşamba günü saat 20:00’de Kadıköy Theatron’da.

BirGün | Korku, 7 Kasım’da Kadıköy Theatron’da

Irene, saygın bir avukat olan kocası (Fritz) ve çocuklarıyla yaşayan, güzel ve genç bir kadındır. Kendisini boşlukta hissettiği dönemde, bir piyanistle (Edouard) ilişki yaşamaya başlar. Ne var ki bir gün, yaşadığı ilişki, piyanistin kız arkadaşı (Elsa) tarafından öğrenilir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen Elsa, Irene’i tehdit ederek ondan para koparmaya başlar. Elsa’ya yakalanmamak için, bir süre sokağa dahi çıkmayan Irene, Edouard ile ilişkisini bitirmeye karar verir. Irene, evinde de oldukça gergindir; sürekli düşünen, neşesiz ve tedirgin hali, kocasının da dikkatini çeker.

Korku 05-1

Bir gün, Irene’e bir mektup gelir. Mektupta, Elsa, kendisinden para istemektedir. Irene’in sinirleri iyice alt üst olur. Bu kadının, adresini nasıl bulduğunu bir türlü anlayamaz, zira kendisi üç gündür evden çıkmamıştır. İrene’in değişen ruh hali, tavrı ve hareketleri, kocasının dikkatini çektikçe, Irene’in de korkusu iyice artar. Fritz’in şüpheli bakışları ve imalı soruları, Irene’i yiyip bitirmekte, Irene korkudan deliye dönmektedir. İçinde bulunduğu durumdan çıkmak için, umutsuzca çırpınan Irene, bir süre sonra çok daha çarpıcı bir gerçekle karşılaşacaktır.

 

OYUNUN KÜNYESİ

Yazar: Stefan Zweig

Uyarlayan: Elodie Menant

Çeviren: Can Kapyalı

Yöneten: Tuğçe Mine Aktulay Çakır

Kostüm ve Dekor Tasarım: Müge Hooper

Koreograf ve Hareket Düzeni: Seçil Demircan

Poster Tasarım: Ali Cengiz İşcanlı

Oyuncular: Asena Yıldırım, İsmail Nadir Bilgili, Kerim Urun, Zeynep Aytekin

BirGün | Korku, 7 Kasım’da Kadıköy Theatron’da

Yapım: Altsahne

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Haberin kaynağına gitmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.