Yaban Arısı
Basından,  Yaban Arısı

Altsahne’den Yeni Oyun: “Yaban Arısı”

Altsahne’den Yeni Oyun: “Yaban Arısı” – Altsahne, geçtiğimiz günlerde prömiyeri yapılan yeni oyunu “Yaban Arısı” ile seyircisiyle buluşuyor.

Altsahne’den Yeni Oyun: “Yaban Arısı”

Yaban Arısı, 20 yıl sonra yeniden bir araya gelen biri işkenceci ve biri kurban olan iki lise arkadaşının birbirlerinden bağımsız değişen hayatlarında ortak eklemlenen problemleri çarpıcı bir dille konu ediniyor. Heather okuldayken, gözlüklü, özgüvensiz bir genç kızdır ve bir kabadayı çetesinin mağdurlarından biridir. Şimdi, 20 yıl sonra, lüks bir evde yaşayan zengin bir kadın haline gelmiştir. Heather’ın şimdiki hayatı eski hayatı ile keskin bir kontrast içindedir. En yakın arkadaşı olan Carla, 7. Sınıfın sonunda Heather’ın en azılı işkencecilerinden biri olmuş ve okul yılları boyunca onun korkuyla yaşamasının en büyük sebebi haline gelmiştir. Carla ise okulu terk ettikten hemen sonra hamile kalmış, kendisinin iki katı yaşında vasat bir adamla yaşamaya başlamış ve çok yakın zamanda 5. çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır.

Heather okul yıllarından beri görmediği Carla ile bir buluşma ayarlar. Bu buluşma böbürlenmek için ayarlanmış bir buluşma değildir. Heather, Carla’ya para dolusu bir çanta ve şaşırtıcı bir iş teklifi ile gelecektir. “Yaban Arısı” hayatta bir insanın zorda kaldığında her şeyi yapabileceğini, çekilen acıların yıllar sonra dahi olsa insan psikolojisindeki etkilerini ve dengelerin zaman içerisinde tam tersine dönebileceğini, zaman zaman komik zaman zaman ise sert bir dille seyirciye anlatıyor.

Oyunun Künyesi:

Yazan: Morgan Lloyd Malcolm

Yöneten: Levent Aras

Oyuncular: Melike Durak Aras, Tuğçe Mine Aktulay Çakır

Sahne Tasarım: Emrağ Albayrak Şahin

Kostüm Tasarım: Müge Sinem

Hooper Müzik: Gürkan Çakıcı

Afiş Tasarım: Ali Cengiz İşcanlı

Oyun Programı: 

Oyun, 14 Nisan Pazar 19:00/28 Nisan Pazar 19:00/12 Mayıs Pazar19:00/26 Mayıs Pazar 19:00’da Kadıköy Theatron’da sahnelenecek.

Altsahne Hakkında:

Altsahne, Mayıs 2018’de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunlarından Tuğçe Mine Aktulay Çakır tarafından kurulan Altsahne, ilk oyunlarının prömiyerini 29 Eylül’de İkincikat’ta Stefan Zweig’in ünlü romanı “Korku” ile yaptı. Türkiye prömiyeri ilk kez Altsahne tarafından gerçekleştirilen “Korku”nun yönetmenliğini de Çakır üstlendi. “Korku” 3-6 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Off İstanbul Alternatif Tiyatrolar Festivali’ne kabul gördü. Ekip ikinci projesi olan ve Morgan Lloyd Malcolm’un yazdığı “Yaban Arısı” adlı oyunla da geçtiğimiz günlerde Kadıköy Theatron’da prömiyer yaptı.

Haberin kaynağına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya dönmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.